| amarieinatalia a întrebat:

Sunt in Anglia si am 17 ani, in martie implinesc 18, ce acte am nevoie sa imi fac buletinul aici sa nu mai plec in tara?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Certificat de nastere, procura de la unul din parinti care te ia in spatiu la adresa din RO unde au domiciliul, facuta la notar tradus & legalizat. 4 poze tip CI - copie contract de apartament tot de la adresa de RO. O tampenie cu atatea acte. https://londra.mae.ro/node/258 iti trebuie cont online pentru programare daca nu stai aproape de london cauta consulat aproape de locatia ta.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cartile de identitate se fac doar in tara.

| anonimg a răspuns:

Mergi la ambasada României din Anglia, și ți se va spune concret cum poți obține ce ai nevoie.
Fără ambasada nu poți face nimic.