| 1Q a întrebat:

Daca am picat orasul si iau ore suplimentare de la alata scoala de soferi decat cea la care am facut pot sa dau din nou orasul cu masina pe care am facut orele suplimentare sau trebuie sa dau neaparat pe prima masina?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform art.13 din Ordinul MAI nr.268/ 2010, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"(6) Mijloacele logistice necesare examinării la proba practică sunt puse la dispoziţie de şcoala de conducători auto unde au fost efectuate cursurile de pregătire a candidatului, cu excepţia situaţiei prevăzute la alin. (4), când acestea pot fi puse la dispoziţie de către candidat."
Alin.4 se refera la persoanele cu dizabilitati fizice.