| 1Q a întrebat:

Am facut scoala de soferi in orasul in care m-am nascut si am dat si sala si am picat si orasul. Acum m-am mutat in Bucuresti, pot sa sustin proba de traseu aici daca am viza de flotant?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vad ca insisti, fara nici un motiv. Ti-am raspuns de 2 ori, ti-am citat prevederile Ordinului MAI nr.268/2010 privind examinarea pentru obtinerea permisului de conducere si tot nu intelegi.
Crezi ca altcineva o sa-ti spuna ca poti? Poate doar daca nu are habar de prevederile legale si vrea sa-ti faca pe plac.
Daca nu ma crezi si nu crezi prevederile legale de ce nu mergi la Directia de permise din Bucuresti?

| Dinicuvskoskinveinsteigar a răspuns:

Nu, daca ai picat sala trebuie sa o dai din nou. Dupa ce ai dat sala si ai trecut, DOAR daca ai TRECUT poti da si traseul.
Daca tu crezi ca ce am spus eu si @Ioandelasal sunt degeaba, du-te la DRPCIV Bucuresti/Ilfov(Directia de permise si inmatriculari Bucuresti) iar politistii/angajatii de acolo te vor lamurii mai bine decat am facut-o eu si @Ioandelasal.

| 1Q explică (pentru Dinicuvskoskinveinsteigar):

In primul rand sala am trecut-o orasul l-am picat, si in al doilea rand de ce raspunzi daca nici nu ai inteles intrebarea? intrebarea era daca pot sa dau orasul(traseul) in alt oras decat cel in care m-am nascut tinand cont de faptul ca am viza de flotant

| Dinicuvskoskinveinsteigar a răspuns:

Nu, nu poți. Sunt firme diferite.