| gtr2rr3 a întrebat:

Daca ar fi ca cumpar un Vw Golf7 cu motor 1. 4TSI cu FullOption, la ce pret ar ajunge? Multumesc! FUNDA(pentru.cel mai bun raspuns)!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde anul de fabricatie, km care ii are, daca e noua sau la mana 2ª. O masina buna incepe de la 20.000€ in sus. La casa Volkswagen iti deschid catalogul in fata si iti spun optiunile care le au pentru tine, aduc masini cu autotrenul la comanda in caz ca nu o au parcata la ei.

| RB26DETT a răspuns:

Cu banii aia iti iei o masina mult mult mai buna si premium, nu standard! asa masina se duce pe la 20 000 euro sau mai sus! golf 7 are punte rigida pe spate, fix cum vezi pe loganuri si masinile standard in general [ practic dai o caruta de bani pe o masina standard ce nu merita acei bani] si cum ai 120 sau mai multi cai putere la doar un 1.4 nu mi se pare prea prea deoarece motorul este cam suprasolicitat si vw cu vesnica problema cu diagnoza motor, iti va da batai de cap si calitatea materialelor lasa de dorit etc... la banii aia iti poti lua un volvo v40 mult mai bun, premium, mai sigur, mai confortabil, mai elegant, mai luxos si pentru oameni adevarati! v40-ul a fost sursa de inspiratie pentru mercedes cand au construit noul A class, v40-ul a fost desemnat cea mai sigura masina a anului 2013, vedem ce mai scoate volvo anul asta. pe vw nu gasesti nici jumatate din tot ce gasesti pe volvo! pentru ca o masina standard full option este egala cu o masina premium cu optiuni normale, adica daca iti iei un v40 mai ieftin vei avea tot ce ai pe cel mai scump golf 7 + multe alte sisteme de stabilitate siguranta si confort.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Golfu e masina de femei. I-ati macar o Jetta daca tot vrei sa arunci atatia bani pe vw.

| LTAA a răspuns:

Intri aici si o faci cum vrei tu:
http://cc.porscheinformatik.com/nwapp/nws_ro/ICC3/VW! ro! V!/?&MGN=055