| JusTPauL a întrebat:

Daca dau actele la un prieten ar putea sa-mi scoata numere rosii? Eu nu am timp si ma gandesc ca daca are actele le-ar putea scoate altcineva chiar daca nu sunt eu cu el.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca faci o procura la notariat prin care il imputernicesti pe el sa faca treaba asta

2 răspunsuri:
| niculita4tpu a răspuns:

Salut, cel mai bine suni la DRPCIV si intrebi. Asigura-te inainte ca ai platit taxa la cec pentru autorizatie provizorie de 13 lei si apoi trebuie sa plateasca taxa la primarie sau anaf pentru autorizatie de inca vreo 9 lei, apoi inchei RCA pentru o luna (iti recomand s-o inchei prin http://romasig.ro/ este cel mai ieftin broker), faci copie dupa ea, faci copie dupa actele masinii care demonstreaza ca esti proprietar, copie dupa buletin si o cerere tip. Le pui intr-un dosar si te prezinti la DRPCIV.

| cristimihailov a răspuns:

Daca ii dai si o procura pentru asta ar putea sa o faca. Altfel nu cred.