| Mihaii1020 a întrebat:

Salut, am cumparat o masina din Germania, e trecuta pe numele meu talon, acum vreau sa ii scot numere rosii in Romania dar vrea sa o inscriu pe numele unui parinte.
Ce acte imi trebuie pentru a scoate numele?
Si la numere rosii trebuiesc traduse actele sau doar cand o inscriu cu nr permanent?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Act de v-c cu părintele și actele masinii

| Mihaii1020 explică (pentru suntserios):

Nu trebuie contract vanzare cumparare?

| suntserios a răspuns (pentru Mihaii1020):

Pai nu am zis, act de vânzare cumpărare primul. Bineînțeles asta presupune că tu ai luat-o deja la finanțe pe numele tau

| Mihaii1020 explică (pentru suntserios):

Nu am luat-o la finante, masina inca este inscrisa in Germania pe numele meu, o radiez aici si apoi ma duc in Romania sa ii scot numere rosii

| regis a răspuns (pentru Mihaii1020):

Faci contract de vanzare intre tine si tatal tau, iar restul e exact ca si cum tatal si-ar cumpăra masina de la un strain.
Pentru numere rosii iti trebuie briefurile, asigurare pe numele tatalui, contractul, buletinul lui si plăcuțele de Germania. Nu e nevoie de traduceri.