| alecsfast a întrebat:

Am o masina inscrisa pe Romania. am facut actele de vanzare cumparare si mi s-a scris pe talon la intrainat catre XXX la dat XXX. au trecut cele 30 de zile si nu am inscris masina deorarece trebuie platit timbru de mediu in valoare de 2200 de euro. ceea ce nu imi convine. pot scoate numere rosii timp de 3 luni. mai circul cu ea asa 3 luni dupa care vad eu ce fac cu ea.

4 răspunsuri:
| FPI a răspuns:

Ce masina ai? de unde esti?
iti dau numarul unei avocate, te rezolva 95% prin ordin judecatoresc, taxa avocat aprox. 10% din timbruhappy

| alecsfast explică (pentru FPI):

Sunt din Prahova, am un ford focus din 2000, 1. 8tddi, problema cu ordinu judecatoresc este ca dureaza prea mult.

| FPI a răspuns (pentru alecsfast):

Da, asta asa ii, in jur de 90-100 de zile dar daca ai noroc poate prinzi mai repede desi nu prea cred avand in vedere ca Ploiestiu' are locuitori peste media Romaniei s-ar putea sa dureze mai mult, ii euro 2 sau 3?

| Manu_Manuel_1989 a răspuns:

Nu cred ca poti scoate nr rosii ea deja e inscrisa in tara.