| Catalion a întrebat:

Daca expira dosarul pentru scoala de soferi, ce pot sa fac? Pot sa prelungesc termenul cumva?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| HCR1 a răspuns:

Dosarul este valabil un an, si nu poate fi prelungit, in termen de un an poti da sala sau orasul dar dupa ce expira trebuie sa faci alt dosar si o iei de la capat. Bafta.

| Catalion explică (pentru HCR1):

Adica trebuie sa fac iar acele traseuri cu masina si sa dau iar 1000 lei?

| HCR1 a răspuns (pentru Catalion):

Trebuie sa faci din nou inscrierea, toate actele trebuie duse la scoala dai iar sala si daca treci examenul la sala dai orasul.(chiar daca ai trecut sala si ai picat orasul si imediat tia expirat dosarul, nu mai e valabil trebuie facut de la 0 tot)Du-te la scoala si o sa iti spuna ei ce trebuie sa faci.

| anamariarot a răspuns (pentru Catalion):

Exact. Reiei scoala de la 0.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu il poti prelungi, refaci scoala

| anamariarot a răspuns:

Nu poti prelungi termenul. Trebuie sa faci din nou scoala de soferi...