| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac 4-6 k de km pe an, merita sa imi iau cauciucuri separat pentru ambele sezoane? Sau sunt mai bune all season?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tii la siguranta ta nu folosesti all seasons.

| OldSoul a răspuns:

Cel mai bine e sa ai doua seturi, unul de vara, unul de iarna.
Chiar daca sunt ele all season vara nu se vor comporta la fel de bine ca un set doar de vara, la fel si iarna, plus ca cel mai adesea se uzeaza mai repede.

| Sofer a răspuns:

Daca ai doua seturi de jante pe unele cauciucuri de vara si pe celelalte cauciucuri de iarna. E mai bine asa.

| TrăieşteClipa a răspuns:

All season sunt o formula de compromis.
Nu exceleaza nici vara si nici iarna.
Unele sunt si foarte zgomotoase.
La anvelope si amortizoare este bine sa nu faci economie.Cumperi ce este mai bun.Intre masina si asfalt sunt doar cativa cm patrati din acel cauciuc care trebuie sa faca aderenta atunci cand ai cea mai mare nevoie(franare de urgenta, curbe periculoase, carosabil umed etc.)

| Krixxus a răspuns:

Te-ai complica sa schimbi odata cu trecerea sezonului...parerea mea

| 12345678901234567890123456789012345 a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine all season, si mai ieftin