| Liviu321 a întrebat:

Daca imi achizitionez o masina din Germania mai precis un Golf 5 pana in 5000 de euro cat costa sa o inscriu aici? Platesc vreo taxa suplimentara ceva? Si daca ar fi din Romania cat costa inmatricularea?

Răspuns Câştigător
| filipcojo a răspuns:

Cred ca depinde de masina... o sa te coste intre 300-500 euro cred. poate si mai mult. Depinde de emisiile de CO2, de capacitatea motorului, de anul in care a fost fabricata...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intri aici si iti calulezi singur in functie de masina

http://static.anaf.ro/......_2014.html

pe urma mai iei in calcul RAR, RCA si diverse alte taxe pentru inmatriculare

| Vektor a răspuns:

Cauta si tu pe google calculator taxa auto sau calculator timbru verde 2014.
poti cauta si calculator impozit auto ca sa stii cat te costa impozitul anual.