| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi iau o masina din Germania ce taxa trebuie sa mai platesc ca sa o inscriu de Ro?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa calculezi tu, introducand datele cerute aici: http://static.anaf.ro/......2012.html.
Parerea mea este sa astepti pana anul viitor, se vorbeste ca o sa se introduca o taxa strict pe poluare, fara sa se ia in calcul celelalte elemente si ca o sa fie mai mica decat actuala. Numai bine!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Inmatricularea, asigurarea, taxa de poluare, rovinieta si cam atat dar nu are rost ca vei pierde multi bani.