| LucaDan a întrebat:

Daca imi expira dosarul auto in 18 iunie pot sa ma programez la traseu in 12 iunie de exemplu.
Cu alte cuvinte : Trebuie sa ma programez pana imi expira dosarul sau sa ma incadrez cu proba practica pana imi expira?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa reusesti la ambele probe, teoretica si practica, inainte de expirarea perioadei de 1 an de la terminarea scolii de conducere. Daca nu reusesti atunci va trebui sa repeti scoala de conducere.
Daca reusesti la proba practica in 12 iunie atunci este in regula, vei primi permisul de conducere. Ca poti sa te programezi in 12 iunie n-am de unde sti, depinde de cum se face programarea.
In orice caz nu vad cum ai obtine acum o programare pe 12 iunie, decat daca ai relatii bune la politia rutiera.

| LucaDan explică:

La permisul auto ma refer