| CaooChipi1994 a întrebat:

Daca imi expira scoala auto pe 28.06 si am traseul pe 17.07 mai pot sa ma prezint la traseu sau trebuie sa refac dosarul si inclusiv acele 30 ore?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te mai poti prezenta si va trebui sa repeti scoala de conducere si examinarea.
Conform Regulamentului de aplicare a OUG 195/2002, citez:
„ART. 36.Cursul de pregătire teoretică şi practică în vederea susţinerii examenului pentru obţinerea permisului de conducere este valabil un an de la data absolvirii."

| CaooChipi1994 explică (pentru Ioandelasal):

Adica sa inteleg ca totul este degeaba si trebuie sa ma duc la sala din nou laughing)

| Ioandelasal a răspuns (pentru CaooChipi1994):

Intai incearca sa iti reprogramezi examinarea practica inainte de 28 iunie, depunand o cerere in acest sens la seful politiei rutiere din judetul tau.
Daca nu te reprogrameaza sau nu reusesti la proba practica atunci va trebui sa repeti scoala de conducere si ambele probe.