| anonim_4396 a întrebat:

Daca mi-as cumpara o rabla de bmw de 2000 euro, 3000, 4000, fara sa cumpar una scumpa, din moment ce stiu ca are nevoie de reparatii, cam ce ii trebuie ca rulajul ei sa fie cat mai mic? Daca bmw are 200 000 km h, cum fac sa il fac de 40 000 km h sau 30 000 km h? Ce piese ii trebuie?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iti trebuie o interfata de scriere, pentru ECU si transmisie.
Dar treaba asta este infractiune, si sunt tot mai multe metode prin care se depisteaza, in prezent.
Atat la ITP in Romania, cat si in celelalte tari, se citeste kilometrajul, si se trece in baza de date. Daca se constata o cifra mai mica decat la verificarea anterioara, intri in probleme.

| gtr2rr3 a răspuns:

Te-ai exprimat mai mult decât perfect.
Să înțeleg ca tu vrei să îi dai km înapoi, nu km h*
Nu îți trebuie piese, îți trebuie pe cineva priceput si un program pe pc care iti trece in bord exact cat vrei tu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru gtr2rr3):

Cred ca de fapt voia sa zica ca ia o rabla si ce poate sa faca ca sa mearga rabla aia ca si cum ar avea de 4-5 ori mai putini kilometri ca in realitate... happy