| RAY a întrebat:

Daca nu era trouar cine e de vina

https://www.digi24.ro/......oc-2481389

13 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Tu circuli regulamentar și apare un șofer băut.Tu poate mai ai și pe alții cu tine.Cine e de vină? Băutura.

| RAY explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Ideea e aia circulau pe autostrada, nici trotuar

| anonim3248 a răspuns:

De vină sunt ăia 6 după mine.

| RAY explică (pentru anonim3248):

Nu te am înțeles

| anonim3248 a răspuns (pentru RAY):

Cum mergeau ăia 6 la ora 3.30 noaptea putea să îi lovească absolut orice mașină.

| RAY explică (pentru anonim3248):

Mie sincer mi frica sa merg pe margine, mereu ma feresc de autostrazi

| Skarr a răspuns (pentru RAY):

Mda nici eu nu merg asa de obicei. Adica faptul ca nu e trotuar inseamna ca probabil nu e facut drumul sa mergi pe jos acolo.
Iti trebuie doar un idiot ca sa dea peste tine pe trotuar da pai pe marginea drumului.
El e de vina deja prin faptul ca era baut si conducea.
Baietii probabil mergeau pe margine si nu pe mijlocul drumului deci daca era un om normal, nu era beat si conducea cum trebuie probabil nu se intampla asta.

Nu am eu prea multa experienta cu bautura dar stiu ca de la un pahar se invartea camera cu mine si nu mai gandeam clar.
Deci nu e de mers cu masina beat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum cine? Pietonii. Întotdeauna şoferii cu BMW au prioritate, oriunde s-ar afla.

Notă: Răspunsul este un pamflet şi trebuie tratat ca atare.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Daca nu era trotuar

| vlllaaddd a răspuns:

(1) Pietonii trebuie să circule numai pe trotuare sau pe pistele special amenajate. (2) În afara localităţilor, pietonul trebuie să circule pe potecile laterale sau acostamentele drumurilor publice, iar în lipsa acestora, cât mai aproape de marginea din stânga părţii carosabile, în sensul lui de mers.

deci cred ca tot șoferul a fost de vina

| RAY explică (pentru vlllaaddd):

Poate erau pe autostrada, că trotuar nu era, mie mi frica sa merg și pe margine

| Skarr a răspuns:

Avand in vedere ca era beat si a avut o viteza atat de mare normal ca soferul.

| RAY explică (pentru Skarr):

Mergeau pe autostrada băieți