| tadeee a întrebat:

Daca o masina are pragurile schimbate, are vreo problema?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Huh?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce programa, programa rabla?laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pragurile masinilor se schimba cu flex, sudura si revopsire.
Daca o masina are nevoie de un schimb de praguri, aceasta operatiune se face intr-un service autorizat pentru acest tip de lucrare, iar piesa montata trebuie sa fie omologata (autorizata si de producator). In acest fel, nu sunt probleme, nici daca duci masina la RAR. Eu fac acest tip de lucrari.
Daca te referi la ornamentele de prag, la alea nu prea se uita nimeni, atat timp cat sunt bine fixate, si nu modifica dimensiunile caroseriei/nu se agata in nimic. Dar in teorie, si acele piese trebuie sa fie omologate.
Daca de exemplu ai un Golf standard, si gasesti niste ornamente de prag de Golf GTI, care vin perfect pe masina ta, nu vor fi probleme.
Daca pui niste ornamente de prag la misto, care vin mai jos decat pragul original, sau sunt sanse sa se desprinda in viteza si sa raneasca pe cineva, atunci poti avea probleme, incepand de la ITP.

| ReddY25 a răspuns:

La ce te referi?

| Korkodeln a răspuns:

Pune o lamurire, intrebarea ta e total neinteligibila.