| Pitariu a întrebat:

Daca o masina cu volan pe dreapta a fost deja înmatriculata in Europa, o mai pot inmatricula in Romania?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti, ala care a zis nu face misto de tine. Avand omologare UE RO o accepta pentru ca e obligata de legea europeana

| mgtow a răspuns:

Obligatoriu in teorie practic multi cu nr de BG si UK misuneaza in RO ani intregi, politia nu are cum sa verifice cat timp are de cand a intrat in RO mai mult de atat guvernul a respins legea ca dupa 90 de zile masinile cu nr de BG sa fie obligate pentru inscriere in RO - la ce zice iasmina bat apropo

| Violleta2022 a răspuns:

Din acte stiu eu, este obligatoriu sa o inmatriculezi in Romania, daca vrei sa circuli cu ea prin tara.
Uite aici tot ce trebuie sa stii despre inmatricularea unei masini aduse din Europa:
https://www.libertatea.ro/stiri/acte-necesare-inmatriculare-auto-2876375.