| 8Anonimul8 a întrebat:

Daca pic itp-ul la RAR pentru eliberarea CIV-ului necesar pentru inmatricularea masinii, in cat timp pot reveni cu problemele rezolvate, stiu ca iti face rechemare, poti sa te duci oricand, mai trebuie facuta programare?, astept de la sfarsitul lui noiembrie pentru o programare la RAR, si abia pe 25 am gasit, si sunt f ingrijorat pentru ca pana pe 5 februarie raman fara nr rosii si nu mai am dupa, nu vreau sa ajung sa nu mai pot circula cu ea. Multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti reprograma atunci cand nu ai obtinut ITP. Cand o sa te reprogrameze depinde de aglomeratie.
Inj orice caz este bine sa verifici, eventual cu un mecanic auto sau un sofer priceput daca masina este in regula sau nu, asta inainte de a merge la RAR.

| andraee20 a răspuns:

Nu ai nevoie de programare, poti reveni chiar in aceeasi zi. Acum depinde si de oras si aglomerație