| Iunix a întrebat:

Dacă pic sala ( pentru permis) pot s-o dau din nou peste 16 zile calendaristice sau lucrătoare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa sustii proba teoretica la 17 zile calendaristice, daca ai fost programat sau gasesti un loc liber.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti da examenul peste 16 zile calendaristice!
Dupa 16 zile abia ti se da voie sa te reprogramezi la examen, dar ai sanse minime, sa poti gasi liber in urmatoarele 2-3 saptamani.
ESte indicat ca in cele 16 zile, sa mai inveti si sa mai iei ore de soferie, de aceea ti se da acest timp.
In orice caz, daca maine pici sala, o poti da din noua candva in ianuarie sau februarie, tinand cont si de vremea nefavorabila, care anuleaza programarile si le reprogrameaza.

Dar, pana una -alta, succes maine la examen!

Nu uita sa te culci foarte devreme, 8-9 seara, ca sa te odihnesti si sa ai reflexe bune la sofat!