| Mhssss123 a întrebat:

Dacă am picat sala trebuie sa dau din nou peste 16 zile lucrătoare sau calendaristice? Deoarece la DRPCIV nu a menționat nimic, doar 16 zile.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Perioada este de 15 zile calendaristice, calculate pe zile libere, astfel ca poti sustine examinarea, cel mai repede in ziua 17. O sa sustii examinarea cand te-ai reprogramat, nu te reprogrameaza automat. De asemenea poti merge si fara programare dar risti sa pierzi timp, chiar si ziua respectiva, daca nu vor fi locuri libere in seriile din ziua cand mergi.

| xAndreas11 a răspuns:

16 zile calendaristice