| Cocoline23 a întrebat:

Dacă stau la bloc și vreau să-mi cumpăr un motor ce aș putea face în privința furtului?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Exista antifurt pentru roata, se prinde direct pe discul de frana, poti adauga in fata si spate apoi pui o prelata pe ea.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai uitat sa ne spui ce fel de motor vrei sa cumperi: de masina, de caruta, de bicicleta, de barca, de motocicleta etc.
Daca motorul nu intentionezi sa-l pui pe utilajul cu care doresti sa-l folosesti, il poti tine in balcon, in boxa blocului, in parcarea blocului sau la cineva in curte (un prieten sau ruda).

| JicaContra a răspuns:

Asigurare
am vazut un motor bagat la intrare pe o scara de bloc si legat cu lanturi
insa trebuie sa ai aprobare de la asociatia de locatari

| florin926481f a răspuns:

Il lasi langa bloc intr o zona in care sa il vezi mereu si daca se poate sa il pui langa un stalp ceva si sa ii pui un lant apoi o husa peste si cam asta e

| 90210 a răspuns:

Vorbeste cu administratorul si vezi daca il poti baga in bloc.