| JusTPauL a întrebat:

Daca te prinde politia fara permis la volan ce sanctiuni se pot aplica? sau daca in perioada aia dai de permis?

Răspuns Câştigător
| inna07 a răspuns:

Daca te prinde la volan fara permis te poate sanctiona penal.

10 răspunsuri:
| Pufffx a răspuns:

Si pe un prieten l-a prins in Spania fara permis si nu mai are cum sa dea 3 ani de permis.

| oo3 a răspuns:

Te alegi cu un dosar penal

| baiatuucupizzza a răspuns:

Si maine daca ti l-ar da si tu azi esti la volan nu ai sanse sa scapi fara dosar penal.Pe scurt intri la puscarie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti da amenda.

| JusTPauL explică:

Nu cred ca se face puscarie daca te prinde fara permis, poate doar daca omori pe cineva.

| Pantera_Black_1994 a răspuns:

Vei raspunde penal in fata legii. Se dau intre 1-3 ani de inchisoare cu suspendare si iti suspenda dreptul de a da de permis timp de 3 ani!

| JusTPauL explică (pentru Pantera_Black_1994):

Esti sigur k se face inchisoare pentru asa ceva?

| IMC90 a răspuns:

Dosar penal, si, posibil sa intrii si pe la racoare nitel. Depinde de judecator.

| ady4ever a răspuns:

O sa raspunzi penal a si daca esti in timpul unui dosar de permis iti inchide dosarul si o sa dai doar peste 3 din pentru permis depinde cu ce tea prins dc baut la volan daca esti si baut o sa platesti cu inchisoarea intr 3-7 ani conducerea autoturimului sub stare alcolica si nu e bine mai bine nu mergi si faci scoala de soferi decat sa primiesti un dosar penal frumos deci te sfatuiesc nu incerca asta trebuie ta

| Stachie_Ionutz_1994 a răspuns:

O sa fii sanctionat penal si o sa primesti o amenda penala... Conducerea unui autovehicol fara permis pe drumurile publice se sanctioneaza cu inchisoare de la 1 la 5 ani, dar, daca esti la prima abatere o sa iei cu suspendare si o sa fii urmarit penal