Daca trec masina pe numele lui tata acesta trebuie sa aiba neaparat permis sau o pot trece pe numele lui chiar daca acesta nu are?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Proprietarul unei masini nu este obligat neaparat sa aiba permis de conducere. Aceasta este necesar doar pentru a conduce legal pe drumurile publice, proprietar poti fi si fara permis.

| mihai69 a răspuns:

Poți s-o vinzi și lu' bunică-tu!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O poti inmatricula pe numele lui, chiar daca nu are permis.
Si eu mi-am inmatriculat masinile pe numele mamei, pentru un pret mai mic la asigurare (desi nu are permis).
E chiar penibila chestia asta, nu are permis dar are bonus la asigurare, ca nu a facut accidente.

| Lukasssz a răspuns:

Nu are nevoie de permis.

| Mariaa2201 a răspuns:

Nu e necesar sa aiba permis.