| NaturalLl a întrebat:

Deci, daca vreau sa imi inscriu noua masina, trebuie cumparata pe numele celui care vreau sa fie inscrisa? Ca vreau sa am asigurarea mai mica. Si acea persoana mai invarsta pe numele careia vreau sa imi inscriu masina, trebuie sa aiba si permis, sau nu neaparat?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da si nu, nu trebuie sa aiba permis

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

O masina poate fi inscrisa numai de proprietarul ei.

| DataSoft a răspuns:

Daca cel pe care o inscrie si mai are o masina... pornesti la asigurare de la B0..numai daca a vandut masina vechie...si la momentul inmatriculari continui cu clasa de bodus la care a fost vechea masina.