| youtubername a întrebat:

Daca vreau sa cumpar un scuter sh din Hunedoara (de exemplu) si eu sunt din Bucuresti, m-as putea duce sa il cumpar si sa ma intorc pe el? Sau sunt necesare unele acte care dureaza mai mult de o zi pentru a fi facute

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, dar numai daca scuterul este inmatriculat pe vanzator, are ITP in perioada de valabilitate, ai asigurare RCA, inchei contractul de vanzare-cumparare si vanzatorul iti da certificatul de atestare fiscala si actele scuterului.