| Pessa_Overnight_1993 a întrebat:

De cand a dat caldura cand merg cu masina cu peste 50km/h incepe sa se auda un zgomot greoi in interiorul masinii. Cand am auzit sunetul am crezut ca sunt moi cauciucurile, dar nu asta a fost problema ba chiar cauciucurile de pe spate sunt putin mai umflate. Cauciucurile sunt all seasons si au crestaturi cam ca astea: http://www.anvelopee.ro/poze/Anvelope-DEBICA-NAVIGATOR-2 -127_mare.jpg putin mai ovale crestaturile.
Sa fie cauciucurile de vina pentru sunet sau poate fi altceva?

6 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Umflati rotile la presiunea prescrisa in manual daca nu dispare sunetul, poate fi din cauza crestelor. Sau mai rau rulmenti dusi. Cauta sa faci schimb cu un prieten de roti cu alt tip de creste doar pentru o tura sa iti dai seama de diferenta.

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Mai mult ca sigur sunt rulmentii, sunetul il auzeai de la inceput de cand puneai cauciucurile, deci scoatele din calcul, du-te si rezolva treaba cu rulmentii...big grin

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Poate fi de larulmenti dar poate fi si din cauzacrestelor care zici am avut si eu si le-am lasat mai moi

| Florin45 a răspuns:

Poti sa inchizi geamurile si nu o sa se mai auda.cel putin asa tare cum zici.

| militaruflorinilie a răspuns (pentru Florin45):

In mod clar sunt rulmentii aceeas problema am avut la doua masini.

| djdevastate a răspuns:

NU sunt cauciucurile daca le-ai umflat la presiunea normala, sunt rulmentii.