| Lioana a întrebat:

De 3 zile atunci cand ascult clipuri pe Youtube, sau orice fisiere cu sunet de pe internet, sunetul bruiaza urat si tare.
La inceput am crezut ca s-au stricat boxele, dar daca rulez muzica de pe calculator sunetul e clar si fara probleme. Am incercat si cu casti dar sunetul de pe net bruiaza si in acestea.
In plus, daca downloadez ceva de pe net in timp ce merge muzica pe Youtube, cat timp dureaza downloadul, sunetul devine un zgomot strident si nu se mai aude nimic din ce ar trebui sa se auda.
Care poate fi cauza?

2 răspunsuri:
| Kingsley a răspuns:

Probabil e de la conexiunea ta la internet (asta reiese din paragraful al 3lea)

| Lioana explică (pentru Kingsley):

Conexiunea mea de internet a fost aceeasi si acum 3 zile si sunetul mergea perfect. Daca pun acum laptopul la aceeasi conexiune, merge fara probleme. N-are cum sa fie conexiunea de vina. Eu oscilez intre placa de retea si placa de sunet care ar fi nasol sa te strice ca e on board. Ma mai intreb daca nu poate fi vreun virus. Adevarul e ca am suprasolicitat PC-ul in ultima saptamana.