| dae2011 a întrebat:

De ce apare in bord la vw golf 4 service jetzt?

12 răspunsuri:
| lologfo a răspuns:

Deci tata e electrician auto lucreaza la autocord la reprezentanta skoda! Cand ara aia computerul de bord trebuie sa merg la service la skoda sa iti reseteze acel cip si no sa imi mai apara! Dar daca nai timp acel cod nu influienteaza cu nimic functionarea masiniwinking

| XtremeX a răspuns:

Tre sa faci o vizita la nea mecanicu.Nu e grav, da e ceva acolo care nu mere big grin

| Stefanuk a răspuns:

Pai sunt mai multe cauze dar nu-i de speriat, se poate anula foarte usor fara sa mergi la service,... daca te intereseaza iti pot sa-ti zic

| Stefanuk a răspuns:

Daca vrei sa resetezi service jetzt urmeaza pasi;
1. APASA PE BUTONU DE LA KM DIN BORD
2. TINEL APASAT
3. PUNE CONTACTUL
service dispare si nu avevteaza nimic, si nu mai mergi la service sa dai bine, ....de aici tu stii ce vrei sa faci

| Stefanuk a răspuns:

Pai tiam scris pasi urmeazai...bafta

| andreiboy11 a răspuns:

De obicei apare cand trebuie sa faci schimbul de ulei.Asta se intampla la 15000 de km de la ultimul schimb.

| Bless_Vlad_1997 a răspuns:

Trebuie schimbat ulei și filtre și după resetat din calculatoru

| Frumusache_Victor_1989 a răspuns:

Incearca asa :

1. tine apasat butonul din dreapta, de la cluster.
2. pune contactul - butonul din dreapta sta apasat in acest timp
3. rotesti spre dreapta, de butonul din stanga, de la cluster.
http://www.youtube.com/watch?v=wS_3Tcz7Bho&feature=youtu.be

| Ene_Florin_1982 a răspuns:

Jetzt saran

| Nagy_Pisti_Denisa_1985 a răspuns:

Am schimbst uleiu simi apere in bord jetzt de ce?