| EmyMartin94 a întrebat:

Daca se strica turbo la un golf ii apare ceva bec in bord?
Cum se manifesta cand ii stricat?big grin

6 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

Nu stiu daca se aprinde un bec(nu cred ca se aprinde parerea mea)! Dar oricum se simte ca motorul nu mai are aceeasi putere! La un motor 200cp(cu turbo)o sa ramai cu 150 sau mai putin deci se simte!

| Roby67 a răspuns:

Nu este nici un bec numai pentru turbo, daca este "pe duca" se simte la accelerare, sau face un zgomot neobisnuit, sau are un consum mare de ulei.

| cossmy a răspuns:

Vei avea un motor diesel obisnuit(care abia urca dealu, ca o dacie obosita din '80) si vei vedea ca mergi cu acceleratia la pamant si se misca abia abiawinking

| nestlebaby a răspuns:

Daca se strica turbina, de la 2000 de ture in sus nu vei mai avea puterea adevarata a motorului(adica a cati cai putere are masina).

| bluehurt a răspuns:

Nu mai trage... si cred ca se aprinde si "check-ul"

| SERGIU_7786 a răspuns:

Ar trebui sa scoata mult fum negru cand este defect.Mergi la un tester cu el.