| IonutSony a întrebat:

De ce cand masina este rece si imediat dupa pornirea AC pe cald dureaza un pic pana reactioneaza? Nu baga caldura din primele secunde dureaza poate 1-2min FUNDA

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Fiindcă AC-ul bagă căldură folosind apa caldă din instalația mașinii. Apa se încălzește treptat, în timpul în care funcționează motorul. Din moment ce motorul este încă rece, și apa e rece. În câteva minute începe să se încălzească și atunci bagă și AC-ul căldură.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de unde sa bage caldura daca tot motorul e rece?

| Intruder19 a răspuns:

Aerul ala cald de unde crezi ca vine?

Trebuie sa se incalzeasca apa din motor si abia atunci iti baga si tie cald in masina.

| andiceasu95 a răspuns:

Pai tu vrei asa dintr-o secunda caldura, trebuie sa astepti sa se incalzeasca motorul si dupa aceea

| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa se incalzeasca motorul. Caldura de acolo vine, inteligentă.