| Gojotza24 a întrebat:

De ce documente ai nevoie pentru a te putea inscrie la cursurile de conducere? Stiu ca e nevoie de fisa medicala(Care presupun ca nu se face la medicul de familie) si timbru fiscal si ce mai trebuie?

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Deci să ne înţelegem, e vorba numai de actele pentru şcoala de şoferi:
http://instructorauto.bynet.ro/acte-inscriere.php

| ionutz03 a răspuns:

Hey,

Pentru a te inscrie ai nevoie numai de buletin cu care te prezinti la scoala si abia colo cand ajungi o sa iti faca o cerere de inscriere, apoi o programare la testul psihologic. Tot de acolo o sa iti dea o fisa cu care trebuie sa treci pe la medicul de familie sa puna parafa si sa semneze, apoi cu aceeasi fisa te prezinti la clinica unde or sa te trimita ei si acolo faci analizele.
Test psiho in jur de 60 lei
Fisa medicala cam 120 lei
Mai departe ce taxe trebuie sa platesti, sau ce trebuie sa mai faci or sa iti spune de acolo.( taxa de eliberare permis, vreo 4 poze din alea micute, taxa de examinare, taxa pentru legislatie...)
Mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba la scoala unde vrei sa faci sau la ORICE scoala auto.

| bObby123 a răspuns:

Dosarul tau trebuie sa contina
Taxa de permis in valoara de 68 lei
Taxa de examen in valoara de 5 lei
Cazier judiciar
Fisa medicala care trebuie completata in primul rand de medicul de familie si apoi la o clinica unde te va duce instructoru
iti mai trebuie timbru fiscal si sa platesti fisa medicala. undeva la 2 milioane. cam atat tine de tine, de restul se ocupa instructorul
Dar ori cum o sa iti explice instructorul tot ce iti trebuie si probabil te va duce el peste tot unde ai nevoie, cel putin la mine asa s-a intamplat!

| WhMan a răspuns:

Psiholog si vedere din cate stiu.