| cookie01 a întrebat:

Te poti inscrie la un medic de familie fara fisa medicala?
Problema e ca mi s-a pierdut fisa la ultimul medic si medicul la care vreau sa ma inscriu nu ma primeste fara ea. Ori pe cine as alege mi-ar cere si fisa sau e doar un moft de-al medicului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un moft al lui, ti se poate face o fisa noua fara probleme

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, ORICE medic de familie îţi va CERE Fişa!
Eventual, poţi solicita vechiului medic de familie să-ţi elibereze o Adeverinţă prin care să confirme că ţi s-a pierdut Fişa happy

Toate cele bune.