| alexsaxx2323 a întrebat:

De ce suma de bani am nevoie pentru infiintarea unei firme de taxi si achizitionarea unui singur autoturism, pentru inceput?

3 răspunsuri:
| VMircea97 a răspuns:

Salut,

Depinde ce masina doresti sa-ti iei, pai in primul rand parerea mea ar fi, o Dacie Logan, second, si un loc in care sa tii taxiurile,
apoi. sau mergi inchirie, si platesti..cum te intelegi cu persoana, eu zic vreo 10.000euro..maxim 15.000euro. este parerea mea

| AdrianCov a răspuns:

Depinde de ce suma dorești sa aloci.
Dacă vrei sa ieși cat mai ieftin, poți opta pentru Achiziționarea în sistem leasing a unui Logan 2013-> cu un avans de 1500 euro și rate de cca 150 euro, și înființarea unei firme de taxi cam tot acolo cu tot cu autorizații... 1000 euro.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cred ca mai scumpa e contabilitatea decat veniturile din taximetrie.