| anonim_4396 a întrebat:

De ce va temeti de moarte

Răspuns Câştigător
| emoboy a răspuns:

Ne temem ca vom pierde tot.Moartea nu sti cand apare e surprinzatoare te ia cand te astepti mai putin.

14 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu nu ma tem de moarte, toata lumea are aceiasi drum si nu suntem nascuti nemuritori, parintii mei s-au dus, cine este urmatorul...

| jocnecurat a răspuns:

Pentru ca viata este prea frumoasa...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Oamenii se tem de moarte pentru ca nu stiu ce ii asteapta "dincolo "sau pentru ca sunt ingrijorati de ce lasa aici.

| Slavic a răspuns:

Multi oameni se tem de moarte pentru ca nu stiu undeo sa ajunga iad sau rai sau faptul ca te desparti de cei dragi

| AvalohAlyn a răspuns:

Majoritatea oamenilor se tem de moarte pentru ca nu stiu ce ii asteapta, ce va fi dupa ea, nu sunt siguri si mai este si faptul ca te desparti de cei dragi. Un alt lucru ar fi ca multi fac pacate si le este frica de moarte, de intalnirea cu Dumnezeu. Dar parerea mea este :cum iti asterni, asa dormi, nu trebuie sa ne fie frica trebuie sa avem multa dragoste pentru Dumnezeu, daca esti curat atunci nu iti mai este frica.

| ciumpalaku a răspuns:

Eu nu ma tem de moarte, ci de vesnicia ei.

| Razvan a răspuns:

Intresanta categoria la care ai postat-olaughinglaughinglaughing
Pai, nu cred ca e asa infricosatoare pentru "inculpat". Mai rau e pentru cei care raman in urma lui/ei/lor.Marele "defect" al mortii e ca poate lovi oricand si asta e trist, dar nu putem decat sa ne resemnam

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ea se teme de noi, îi ia ceva timp să vină la noi!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ne temem de ea, daca ne-am teme nu am merge asa tare cu masinile si mai mult ne temem de vesnicia ei decat de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu o cunoastem!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-e teama sa mor fara sa imi inchei "socotelile" cu lumea asta, si sa nu am constiinta eliberata, cat mai curata

| Kitty a răspuns:

Pentru ca nimeni nu stie unde va ajunge:rai sau iad.

| florinreiki a răspuns:

Sincer nu ma tem deloc de moarte, ma tem pentru cei ce plang in urma mea.

| danutza09bz a răspuns:

Mi-e frica de moarte! mor de frica!
pe bune!
worried