| Silvia a întrebat:

Va temeti de moarte?

17 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Deci nu.Deloc.Serios.Nu stiu de ce nu ma tem de moarte. Pur si simplu nu o vad ca pe ceva tragic/rau/grav. Mi se pare ceva natural pentru ca e ceva natural.Omul o percepe ca fiind ceva tragic

| Silvia explică:

Pai...am postat intrebare despre disparitia misterioasa a burtii, dar am relizat ca a fost doar un miraj, si am zis sa editez intrebarea, sa o schimb, nu mai avea rostlaughing.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De ce sa ma tem, stiu ca nimeni nu e nemuritor si toti vom trebui sa parasim scena vietii mai devreme sau mai tarziu.

| Psihoyounger a răspuns:

As putea spune ca da, dar de asemenea ma gandesc ca nu am de unde sa stiu cum va fi dupa. Deocamdata, prefer sa traiesc i aceasta lume si sa nu ma gandesc la ce va urma. Sunt constient ca odata vom muri cu totii, dar nu cred ca asta se va intampla in 2012 cum se spune si nici ca ceilalti pamanteni stiu cand va fi sfarsitul lumii. Recent a vazut un documentar despre Soare, foarte interesant. Spunea acolo ca soarele va mai exista inca 5 miliarde de ani, dupa care va exploda. In urma acele explozii, toate planetele vor fi distruse. Astea banuiesc ca sunt ipoteze si sunt bazate pe calcule matematice. Nimeni nu are o dovada clara ca intr-o anumita data va veni sfarsitul lumii. Recunosc ca sunt momente in care imi e frica si ma gandesc ca inca sunt sute de lucruri pe care nu le-am realizat, dar orice ar fi, trebuie sa trecem peste greutati si sa ne gandim ca maine va veni o noua zi.

Psihoyounger

cami
| cami a răspuns:

Da, mi s-a intamplat o data "sa vad moartea cu ochii ", in momentele alea iti doresti cu disperare sa ramai, aici.

| Ana a răspuns:

Dap happy

| daniDeeDee a răspuns:

Nu! Cand "vine clipa" nu ai ce face... si acum pot sa cad de pe scaun si sa mor. Intelegi? as vrea sa mor de batranete...pe la 60-70 de ani, mai mult nu vreau...sa nu se chinuie ai mei cu mine.

| Bogdana a răspuns:

Nu deoarece nu stiu cand voi muri, moartea daca e sa mori te ia pe neasteptate, de ce sa ne facem ganduri sumbre?

| Marry:X a răspuns:

Buna.Nu sunt motive ca sa imi fie de moarte, deoarece nu e sfarsitul vietii, e un nou inceput unde o sa ma pot vedea cu toate persoanele dragi pe care le-am pierdut prea devreme:-

| Kidu a răspuns:

Ma, la intrebari recente imi arata de burta, aici daca ma tem de moarte.eu la care sa raspund?:-slaughing
1. minune!
2. da.

| StaRmAgiC a răspuns:

-momentan. da

-uneori nu...

| faranume a răspuns:

Nu...moartea este considerata un somn!happy

| fevrier a răspuns:

Momentan, nu.

| buli a răspuns:

Toti trebuie sa ne temem de moarte. E o chestie nasoala, numai esti langa cei dragisad.

| cosolovschi a răspuns:

Nu trebuie sa te temi de moarte ci de o viata pustie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar mai mult mi-e frica de moartea altor persoane dragi mie sad crying.

| sebastin a răspuns:

Eu nu ma te-m de morte, trebuia sa mor de mult, si nu am murit, ma iubeste demnezeu,,,,,,