| βǿβǿ a întrebat:

Va temeti de >moarte?:

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pana acum se pare, ca EA se teme de mine. oh go on rolling on the floor big grin

| Elena1234456 a răspuns:

Normalhee hee toti ne temem, putini recunoastem.

| Roby67 a răspuns:

De moartea cui?

| Gentiana a răspuns:

In mintea mea este un DU.(adica si Da si Nu.)

| Reew a răspuns:

Nu imi este frica de moarte atata timp cat exista Dumnezeuhappy!

| Meluma a răspuns:

Cam da...Cum sa se lipseasca lumea asta de un geniu ca al meu? laughing (glumesc)
Imi este mai frica de Dumnezeu decat de moarte worried

| tarziu a răspuns:

Ma tem sa nu mor de ras

| RUMBURAK a răspuns:

Nu de moarte care e un pas.de ceeea ce vine dupa ea.

| JeTeLove a răspuns:

Da, eu ma tem de moarte. sad

| Rukhsandra a răspuns:

Nu... daca e sa mor maine-asta e...soarta laughing
...atat am avut de trait laughing

| elyssa20 a răspuns:

De acord cu tania77 nu imi este frica de moarte ci de cum am sa mor.in rest daca e sa mor, mor oricum indiferent daca de batranete sau daca imi cade un ghiveci cu flori in cap. ce o fi, o fi. pupici.

| Just a kid a răspuns:

Daca vine moartea tip la ea si pleacaoh go on sau ma imprietenesc cu ea si o conving s ma mai lase oleaca p pamant.deci nubatting eyelashes

| Courtney4you a răspuns:

Odata tot va veni>la ce sa stau stresata toata viata ca vine moartea sa ma ia? nu are rost.
concluzia e:NU.:p

| CrisutzuxD a răspuns:

Sincer? Nu stiu straight face

| tania77 a răspuns:

Sincer nu ma tem de moarte, ci de felul cum am sa mor, nu as dori sa mor in chinuri groaznice, daca s-ar putea sa vina in somnbig grinsa ma ia, dar din pacate nu pot negocia cu eabig grin.

| RezroL(̾●̮̮̃̾•̃̾) a răspuns:

OMG ma recunosteti ca la toti va e putin frica de morte dar mie
mie mai frica de dumnezeu tongue

| Allegria a răspuns:

Mi-e teama de necunoscut.straight face

| nonsense a răspuns:

Daca pentru barbati moartea ar reprezenta o femeie sexy, niciun barbat nu s-ar mai teme de moarte. Iar pentru femei ar fi viceversa! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai timp sa te intrebi e ceva normal sa ajungi la concluzia asta odata ce instinctul e indreptat catre supravietuire.Scuze,acum am vazut rubrica.Cum sa-mi fie mai plingaciosule frica de moarte? N-ai idee ce curajos sint... Daca sint intr-o situatie naspa fac mereu ce a facut tata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata lumea sa teme de moarte. E ceva firesc in viata noastră, dar e ceva ce doar presupunem ca este. Si asa, neavând certitudinea a ceea ce se întâmpla cu noi după ce murim. da. oamenii se tem de necunoscut si, astfel, si de moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o oarecare masura...
ma tem in sensul ca poate nu voi apuca sa fac toate lucrurile pe care mi le doresc, sau sa spun tot ceea ce vreau pana la momentul acela...
Pe de alta parte, oricum acest moment va veni candva pentru fiecare in parte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce cauta asta la Trivia? Ce fel de raspunsuri astepti, de fapt?
Nu mi-e frica de moarte, ci mai degraba de perioada de dinaintea ei. Multi ne imaginam moartea ca pe ceva care vine si ne ia in somn. Ei, bine, nu-i chiar asa! Procentul celor care mor linistiti, fara suferinta, e foarte mic. Vrei sa-ti vorbesc despre cum sfarsesc restul?
Oricum, dupa viata de rahat care ma asteapta, cel mai probabil, cu ce ma mai afecteaza o moarte in circumstante nefavorabile, ca sa folosesc un eufemism?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vii si tu cu moartea la amuzante.Chiar ca nu prea gasesc ceva de ris.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu mi-e teama de viata!

| uka_1820 a răspuns:

Dc near fi frica de moarte?! Orice om moare!

Întrebări similare