| Ramona000 a întrebat:

De vreo lună am o problemă foarte gravă la Samsung-ul meu: când încerc să-l aprind îmi apare semnul bateriei cu un termometru si un semn al exclamării pe ecran. Acesta pâlpâie si telefonul nu se deschide.
Prin multe încercări reusesc să-l fac să booteze si să se deschidă.
Avertizarea a apărut nu din cauza faptului că am instalat vreun program, pur si simplu într-o noapte a început să cânte ca prostul un sunet de avertizare, nu avea niciun program care să ruleze, nu am reusit să opresc sunetul decât prin scoaterea bateriei. De dimineată telefonul nu a mai pornit normal.

10 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cand postezi la categoria potrivita iti spun!

| Ramona000 explică (pentru FurtunaDiesel):

Sti? chiar stii raspunsul?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Ramona000):

Da, este termostatul care "citeste" bateria sau este chiar de la baterie care este terminata.

Incearca sa il bagi la incarcat, il lasi cam 10 ore, apoi incerci sa il pornesti tinand apasat pe butonul de pornire mai mult decat normal, porneste telefonul si tu continua sa ti apasat, daca nu merge este o combinatie de butoane pe care nu o stiu, difera de la telefon la telefon si in cazul asta faci o vizita la service sau la reprezentanta daca e in garantie!

P.S.
Problema cu termostatul poate fi si o problema de soft, poate fi de la sistemul de operare al telefonului nu neaparat o problema fizica!

| Ramona000 explică (pentru FurtunaDiesel):

Nu este full deci arata bateria plina si in 2 secunde arata un termometru cu un triung galben facand semnul exclamarii

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Ramona000):

E clar, service. Acel indicator iti spune ca bateria nu se poate incarca. Poate fi bateria, senzorul adica termostatul sau releul de incarcare.

| Ramona000 explică (pentru FurtunaDiesel):

Bateria se incarca dar merge sa-l duc la service daca nu mai am garantia la Vodafone de exemplu?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Ramona000):

Da dar platesti

| Ramona000 explică (pentru FurtunaDiesel):

Cam cat ar costa o reparatie la Vodafone? big grinbig grin

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Ramona000):

Nu stiu preturile!

| Pencov_Dorin_Florin_1976 a răspuns:

Desigur, aceasta este problema, mie mi s-a intamplat la fel, am instalat un program cu virus si nu a mai vrut sa mearga. Ar fi bine dar mai ales de urgenta sa il duci la reparat sa nu se agraveze.