| imihaistoian a întrebat:

Cat se da amenda pentru faptul ca nu ai cauciucuri de iarna?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Cei prinşi circulând fără cauciucuri de iarnă pe drumurile publice acoperite cu zăpadă, gheaţă sau polei riscă reţinerea certificatului de înmatriculare şi amenzi cuprinse între 9 şi 20 de puncte-amendă, respectiv între 603 şi 1.340 lei.

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Veţi primi între 9 şi 20 de puncte de penalizare şi va trebui să achitaţi o amendă cuprinsă între 603 şi 1.430 lei.

Răspuns utilizator avertizat
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Cam in jur de 4-5 milioane.
Intr-adevar, un cauciu am inteles ca.i 700 de lei. Scump!
Desi, asta e legea!
Eu te previn sa nu iesi din localitate deoarece politaii te v.or arde de banii!

Ceau.

| SmileeSmokiezi a răspuns:

300-500 lei