| PlusZero a întrebat:

Detin un audi a4 b7 din 2008 si de cateva zile mi s-a aprins in bord martorii airbag, abs, esp iar frana de mana bipaie. Pe display-ul central am aprins frana... ce ar putea avea? Au aparut peste noapte...

Intre sarbatori a mai aparut problema dar dupa a disparut... acum nu mai dispare...
In testere mi s-a zis de eroare airbag si ca trebuie sa-mi desfaca canalul ca sa afle care-i treaba...

Ce parere aveti? Sa fie eroare de bord? Sau cum as putea sa o anulez?

Funda

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Masoara tensiunea bateriei; daca ai sub 12v, multe sisteme se dezactiveaza (in special ABS).
Daca la diagnoza nu iti apare eroare de la ABS/ESP, inseamna ca ai un defect la placa bordului, sau la instalatia electrica, ori cel care ti-a facut diagnoza are "tester" Android de 30 de lei.