| linuț a întrebat:

Martorul airbag aprins în bord de la o frână bruscă, ce pot face?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si airbagul nu ti s-a deschis in fata?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O rugaciune

| relian a răspuns:

Verifica senzorii de la roti, unul din ei ar putea sa aiba pilitura, sa nu mai citeasca bine.
Scoate la fiecare roata acel sensor, vezi daca e careva murdar sau cu pilitura pe el, scurata, pune la loc.

Daca toti is curati, atunci ar trebuie verificati cu un aparat de masura, asta daca ai aparat de masura, cand scoti sa vezi daca is murdsari, ai putea tot atunci sa si verifici.

Aia au doar 2 fire, scoti mufa, pui aparatul de masura pe continuitate si atinci cu birnele de la aparat. Daca suna inseamna ca este bun, daca nu suna nu-i bun.

| gabicoo a răspuns:

Stinge-l cu o bere la terasă.

| Sekim a răspuns:

Pai ori te duci la un service sa iti inspecteze cineva starea in care este airbag-ul, ori te duci la cineva sa iti stearga eroarea in bord. Poti incerca sa te duci la cineva sa iti stearga eroare si sa verifici daca apare iar dupa. Daca apare iar, inseamna ca e o problema la sistem si trebuie verificat airbag ul.