| Ionut3222 a întrebat:

Detin un opel astra j hatchback 2010 1.7 cdti, pe volan am comenzi de raspuns la apel, inchis si nu mai stiu ce.

Insa in meniul masini nu am "phone settings" > "bluetooth", lipseste complet, ceea ce multi au, inseamna ca nu am acea optinue? Atunci de ce mai am pe volan tasta de raspuns apel?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca cel care a cumparat masina de noua, nu a platit si pentru modulul de Phone settings cu bluetooth.
Tasta exista la toate masinile, ca in situatia in care optezi sa o ai, ei iti adauga modulul, contra cost bineinteles.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mașina te e - cum să zic - doar BT ready

| VoidEternal a răspuns:

O posibilitate ar fi ca volanul sa nu fie cel original, sa fie montat de pe altă mașină care avea și BT. Asta în caz că nu ai mașina de nouă.