| anonimbuc21 a întrebat:

Dețin un Opel h din 2005 si vreau sa-mi cumpăr o navigație cu USB și aux pentru muzica.
Problema e ca nu pot pune 1 din sau 2.
De fapt, dacă as pune 2 din touch-screen nu mai pot controla displayul mașinii pentru ca nu o sa mai am acea rotiță, doar din volan și ar fi nașpa.
Ce pot face? Ceva idei
M-am saturat de modulator

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Exista navigatii dedicate pentru Opel, care inlocuiesc unitatea originala, dar comenzile pentru computerul de bord raman doar pe volan, cum ai spus.
O varianta ar fi montarea unui kit auxiliar cu USB
Sunt cativa pe Facebook care se ocupa cu asta, de exemplu Opel Electronics
https://www.facebook.com/OpelElectronics/