| anonimbuc21 a întrebat:

Dețin un Opel h.
Pot asculta muzica și fără contact sau cheie.
O întrebare am.
Vreau sa îmi achiziționez un modulator fm.
Ca să pornească trebuie pus contactul? sad

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Modulatorul FM se aude cu usoare interferente
Mai bine cumpara-ti un Mp3 player, nu sunt asa scumpe au preturi intre 150-300 de lei, cu 300 de lei e ceva cat de cat de calitate
Vezi sa aiba si modul USB si bagi muzica de pe stick usb, cat poti si cu CD, dar mai ok e cu USB
Modulatorul e mult mai ieftin dar si calitatea audio e mai "ieftina"

| sierra1 a răspuns:

Nu pentru că-l alimentezi de la brichetă

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Toate Opelurile pe care le-am avut pana acum, nu aveau curent la bricheta decat cu contactul pus. Deci e destul de sigur ca nici a ta nu are.
Eu iti recomand un CD30 MP3 sau un CD 70, citesc bine cd-urile MP3, sau se poate pune intrare AUX la ele.
Eu am CD70 NAVI, l-am desfacut, i-am curatat lentila de citire, si imi citeste foarte bine cd-uri mp3.

| viavo a răspuns:

Unele automobile au tensiune la priza de bricheta si fara contact. Poti sa afli cu un incarcator de telefon sau navigator.

| anonimbuc21 explică (pentru viavo):

Am un aspirator
Și a trebuit sa pun contactul

| viavo a răspuns (pentru anonimbuc21):

Atunci da, fara contact nu poti sa folosesti nici alt aparat. Daca chiar iti doresti asa de mult sa iti mearga, un electrician sau un mechanic poate sa iti rezolve problema.