| Cristian_Manolita_1996 a întrebat:

Din ce cauza tremura motorul de 1.6 8 valve pe benzina este vorba de un opel astra g.Deci cand dau la automat porneste dar scade in turatie si se opreste (nu tot timpul uneori isi revine) iar daca tin apasat pe acceleratie cand dau la automat merge bine si nu mai face nimic.In mers nu are probleme, iar cand o pornesc prima data dimineata nu face probleme.

2 răspunsuri:
| CristiTatu a răspuns:

Cel mai sigur mergi si pune-o pe tester ca sa afli de unde este problema, eu cred ca este vorba de partea electrica mai exact intre bobina de inductie si bujii este posibil sa nu ii dea curent cat trebuie pentru a aprinde amestecul de carburant.

| euionut27 a răspuns:

Trebuie sa-ti verifici pompa de benzina sau filtrul acesteia. Have fun