| Iunix a întrebat:

Din experiența voastră, care sunt top 10 cele mai bune modele de mașini second hand la 2000€? ( pe benzină ) Adică care au o fiabilitate mai bună, piese la prețuri rezonabile

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Top 10? La prețul ala dacă dai peste o Cora sau o Fabia în mințile ei ai noroc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Logan are motoare foarte bune pe benzina (1.2, 1.4 si 1.6), dar are probleme cu caroseria.
Opel Astra cred ca ar fi preferatul pietii, mai ales cu motorul 1.6 8V, insa greu mai gasesti una cu putini km, care sa nu aiba motorul uzat.
De la VAG nu prea cumperi nimic bun pe benzina, la banii astia.

| Crackman a răspuns:

Opel corsa