| Radu19_5394 a întrebat:

Doresc să achizitionez o maşină ieftină pentru mersul prin oraş si pentru plimbări pe distanţe nu foarte lungi. Ce marcă de masină mi-aţi recomanda să cumpăr în limita unui buget de 7000 – maxim 9000 euro?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu m-as limita la un Astra G. Este o masina foarte reusita, cu cheltuieli de intretinere mai mult decat rezonabile. In plus la bugetul tau o poti gasi cu foarte putini km, in stare perfecta si cu toate optionalele pe care le doresti.

| covexrobu a răspuns:

Un VW Golf, Polo sau un Opel Astra, Ford fiesta.

| push2gl a răspuns:

Opel corsa 1. 3 cdti

| Sofer a răspuns:

Vw Golf 4 1.9 TDI e suficient pentru cerintele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 7000 de euro poti sa iti iei un audi a4 1. 9 TDI, 101 cp, consum 6% in oras. cred ca e foarte bun si nu e lenesa deloc. Sau poti sa iti iei cu o motorizare tot 1. 9 TDI de 131 cp dar consuma putin mai mult. Mie unul nu imi plac, masinile cu motoare foarte mici gen Corsa 1. 2, 1. 3, 1. 4... Si cu audi 1. 9 TDI, 101 cp, am mers cu 220 km/h pe autostradawinking

| AmandytaErhan a răspuns:

Voltz wagen passat b6 negru(exista si alte culori) cauta imaginea pe google e super