| Doctorbbtt1 a întrebat:

Doresc sa obtin permisul categoria B si port ochelari.
Ce valoare trebuie să îndeplinesc pentru a promova? Multumesc!

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta numarul de dioptrii, important este sa treci testul de vedere purtand ochelari, testul este acelasi pentru toti, indiferent ca au sau nu au nevoie de ochelari.

| mgtow a răspuns:

Sa vezi bine la proba medicala cu ochii atat

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Valoarea mea valoarea mea, nu o are nimenealaughing

| PainTech a răspuns:

O sa ai o planșă cu niste litere pe un perete. Trebuie sa vezi să citești literele respective. Atât.

Un prieten mai miop a venit cu literele învățate de acasă.

| Panamax a răspuns:

Daca treci de vizita medicala e ok.
Incearca totusi sa nu te contrazici cu medicul psihiatru.
Stim ca tu ai dreptate intotdeauna, dar la vizita lasa-l pe medic sa aiba ultimul cuvant.

| Doctorbbtt1 explică (pentru Panamax):

Dacă ești așa de bun la pshiatrie du-te frate si căutați de munca la socola nu imi sparge mie nervii cu tampeniile astea, ce intrebare am pus eu si ce raspuns mi-ai dat tu

| Panamax a răspuns (pentru Doctorbbtt1):

Exact ce am spus.
Ai tendinta sa te enervezi, sa contrazici si sa ai intotdeauna ultimul cuvant.
rolling on the floor

P.S." du-te frate si căutați"
Eu si cu mai cine?
Grea gramatica asta!

| Panamax a răspuns (pentru Panamax):

La testul psihologic medicul o sa incerce sa te provoace sa aiba idee cum o sa reactionezi in trafic.
O sa -ti zica de exemplu:Bai 4 ochi aici sunt, unde te uiti?
rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vezi bine cu ochelarii pe ochi atunci nu conteaza.

| Doctorbbtt1 explică (pentru anonim_4396):

Asta mă preocupă, ce înseamnă sa vezi bine?

| MValentin a răspuns (pentru Doctorbbtt1):

Pentru dosarul tau ca,, școlar,, iti trebuie mai multe documente precum cazier etc... si printr acelea se numara o fisa eliberata de un cabinet medical ce promoveaza faptul ca vezi bine. Adică?
Te pune sa faci teste de vedere, daca vezi la departare niste litere numere/ daca vezi de pe o plăcută mica un numar scris mai greu diferențiabil de pe un fundal

| nicu991 a răspuns (pentru Doctorbbtt1):

Nu te pune sa bagi ata in ac, stai linistit happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doctorbbtt1):

Teoretic oricat de prost vezi, cu ochelarii ar trebui sa vezi perfect. Nu de asta ai ochelari? Sa vezi bine inseamna sa poti vedea trecerea de pietoni si semaforul de la chiar si 100m.

| MValentin a răspuns:

Valoare? trebuie doar sa treci de testul psiho si testele alea de la medic gen daca vezi la departare sau recunoști culorile si cam atat.

| Doctorbbtt1 explică:

Https://images.app.goo.gl/47tCCmzThaV1JP6x7
Astea sunt valori snellen scale