| dyana99scumpick a întrebat:

Cum stiu ca trebuie sa port ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Florennce a răspuns:

Te duci la oftalmolog. Macar sa faci un control de rutina. Nu toate bolile de ochi se manifesta la fel. Daca esti sensibila la lumina nu inseamna neaparat ca ai miopie ci ca pur si simplu ai o sensibilitate si poti de asemenea sa porti ochelari pentru protectie la PC, TV, la lumina si cand citesti. Sanatate!

| Xenya a răspuns:

Incepe sa te doara capu, ochii, nu suporti lumina puternica...astea sunt niste sintome.Se poate sti sigut doar daca mergi sa faci un control la oftalmologie!

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Ai dureri de cap cand citesti sau te uiti la calculator.Sentimente de ameteala uneori, si privirea ti se incetoseaza.Cam astea ar fi simptomele.

| dia5 a răspuns:

Daca nu vezi