| BeatriceMaria98 a întrebat:

Daca am diabet si port ochelari pot face scoala se soferi si sa iau permisul?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru RAY):

Am cunoscut soferi cu ochelarii asta nu ar fi o problema, diabetul nu are legatura cu asta, depinde ce diabet ai desigur, daca e tip 2 nu e asa grav

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, persoanelor cu diabet nu-i li se dau permise de conducere si aceasta nu din cauza ochelarilor, ci din cauza bolii deoarece daca brusc i ti scade glicemia la volan poti face accidente, deci ai fi un pericol social la volan.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De care diabet ai? Tip 1 insulinodependent? Sau tip 2 doar pe pastile? Si ce varsta ai?

| BeatriceMaria98 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am diabet de tip doi, am varsta de 20 de ani.