| anonim_4396 a întrebat:

Dragi șoferi, (cei care aveți) din ce puncte de vedere vă este utilă camera video auto?

Răspuns Câştigător
| catalin09023 a răspuns:

Salut,

Urmareste urmatorul videoclip si poate iti faci o parere despre camera de bord: https://www.youtube.com/watch?v=FaBH_uuW8aU

Parerea mea este ca merita! Succes pe mai departe!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am masina noua, camera e un element imprescindibil in caz de ceva. Sant soferi care au fata - spate. In spate nu vad rostul desi nu strica, problemele mai mult sant inainte. din fericire traficul in tara unde ma aflu e civilizat. In RO nu m-as incurca sa am masina, prea mult stres si probleme financiare sa intretii asa ceva.

| Simpatic a răspuns:

Multi au camere auto pe masina ca sa arate pe diferite grupuri de Facebook ce greseli au facut ceilalti in trafic, ce crezi de parca ei ratatii nu gresesc niciodata.
E utila camera si nu prea, nu are valoare in instanta.

| Violleta2022 a răspuns:

Inregistreaza tot in trafic si in caz de accident, este un marttor clar si de f mare ajutor, camera video.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E buna si cand sta masina parcata, ca sunt foarte multi idioti care lovesc masinile altora incercand sa parcheze, apoi fug.
In trafic e buna in cazul unui accident, ca se vede clar cine/ce a gresit.

| T0T a răspuns:

E esențială. Motivele sunt evidente, mai ales în România.

| relian a răspuns:

Daca aveam camera video in masina, aveam dovada ca X ma lovise in parcare si luam ceva maruntei de la el laughing sau de la asigurarea lui.Dar nu am avut camera, omu s-a uitat, nu era nimeni a fugit cum se spune, dupa ce mia lovit masina.
Deci cand se intampla accidente ai dovada acolo se vede cine este vinovat.
In rest nu te ajuta cu nimic, poate intimplator de vezi un OZN il ai deja filmat laughing

| RxTx a răspuns:

Eu pusesem pe o masina 4 camere cu Dvr cu proiect avizat cu tot ce trebuie sa poata fi luat in consideratie in instanta

| SharpEagle a răspuns:

Atunci cand faci o amiabila si vrei sa ai adevarul de partea ta. Sau atunci cand se uita nenea procurorul sau politistul (nu polițianul!). N-au valoare musai in justitie (desi s-ar putea tine cont de ele la formularea dosarului).
Plus, diverse lucruri care se inregistreaza din pura intamplare si merita sa fie salvate, stocate ca amintiri si/sau impartasite cu altii.